Kaip ir kokį spausdintuvą išsirinkti?

Įvertinkite

Rinkoje yra daugybę spausdintuvų, tačiau prieš perkant naują spausdintuvą Jūs turite nuspręsti kam jis bus naudojamas. Ar spausdintuvas bus naudojamas kasdieniniams, dideliems teksto kiekiams spausdinti, ar spalvotiems paveiksliukams, ar ant storo popieriaus, ar tik namų reikmėms, sąskaitoms, bilietams?

 

Visada verta paanalizuoti keletą pasirinkimo variantų ir rasti optimaliausią kainos ir kokybės sprendimą.

Nuo spaudos tipo ir kiekio priklausys, koks spausdintuvas tinka labiausiai. Pagal technologiją ir funkcionalumą spausdintuvai skirstomi į rašalinius, lazerinius ir multifunkcinius. Taip pat esama LED spausdintuvų, kurie panašūs į lazerinius bei naujos kartos 3D spausdintuvai, gebantys spausdinti trimačius vaizdus, skulptūras iš įvairios medžiagos, net šokolado ar metalo. Bet kuriuo atveju spausdinant daugiau nei 500 lapų per mėnesį verta įsigyti vieną iš pigesnių paprastų lazerinių spausdintuvų. Esant poreikiui galima pirkti ir multifunkcinį aparatą, kuris gali spausdinti, skanuoti ir kopijuoti. Taip pat verta pasidomėti tokiomis spausdintuvo savybėmis kaip duplekso (spausdinimas ant abiejų lapo pusių) funkcija, integruotu fotoaparato kortelių skaitytuvu, belaidžiu ryšiu, leidžiančiu spausdinti be laidų.

 

Rašaliniai spausdintuvai tinka nuotraukoms ir nedažnam dokumentų spausdinimui.

Jie yra pigesni nei lazeriniai. Didžiausias jų privalumas – aukšta spalvotai atspausdintų darbų kokybė. Didžiausias trūkumas – brangūs ir dažnai keičiami dažai.

Prieš perkant rašalinį spausdintuvą atkreipkite dėmesį į tai, kokiu greičiu jis spausdina ir ar spausdina tik juodai ar ir spalvotai. Jei spausdina spalvotai, tuomet pasidomėkite ar dedasi atskiros rašalinės kasetės, skirtos kiekvienai spalvai, ar tik dvi kasetės – juoda vienspalvė ir spalvota trispalvė. Prie spausdintuvo savybių dažnai prirašomas kasečių kodas. Pasidomėkite kiek jie kainuoja ir kokiam puslapių skaičiui jie skirti – taip sužinosite realią pirkinio kainą.

Jei spausdintuvas turi atskiras kasetes kiekvienai spalvai, tuomet jums jų užteks šiek tiek ilgiau, spausdinimo kokybė dažnai būna geresnė, tačiau pagalvokite, ar spausdintuvas bus dažnai naudojamas. Rašalas turi savybę uždžiūti, jei nenaudojamas ilgą laiką. Pastarojo tipo spausdintuvams uždžiūva spausdintuvo galvutė. Tada lieka tik bandyti juos atgaivinti pas meistrus, o dažnai ir visai išmesti, nes remontuoti tampa neekonomiška.

 

Rašaliniai spausdintuvai su dviem kasetėmis taip pat uždžiūva, tačiau dažniausiai jie neturi galvutės su purkštukais. Jiems pakanka tik pakeisti senas kasetes naujomis arba bandyti atgaivinti senąsias, jei pastarosios nesugedusios elektroniškai. Vadinasi, jei spausdinate nedaug ar kartais labai ilgai nespausdinate, tai šiuo atveju geriau spausdintuvas su dvejomis atskiromis kasetėmis.
Papildomos išlaidos nesusidarys, jei rašalo kasetė neuždžius. To išvengsite spausdintuvą naudodami bent kartą per savaitę. Kelių nereikalingų lapų atspausdinimas kainuoja daug mažiau nei rašalo kasetės keitimas. Taipogi būtina spausdintuvą išjungiant naudoti mygtuką, o ne ištraukti iš rozetės. Išjungiant mygtuku, jo rašalai atsistoja į jiems skirtą vietą, kitu atveju spausdintuvo galvutei kyla pavojus sugesti ar uždžiūti.

 

Lazeriniai spausdintuvai tinka spausdinti didelius teksto kiekius.

Jie dirba sparčiai ir kokybiškai, nėra jautrūs popieriaus kokybei, retai genda. Nors lazeriniai spausdintuvai kainuoja brangiau nei rašaliniai, tačiau jie niekada neuždžiūva ir spausdinimo savikaina yra žymiai mažesnė.

Nebijokite pasitarti su firmomis, pildančiomis spausdintuvų kasetes, nes prieš perkant lazerinį spausdintuvą reikia pasidomėti kiek kainuos dažų (tonerio) pildymas, kiek kopijų bus galima atspausdinti su pilna kasete, ar reikia keisti kasetės mikroschemą kaskart ją pildant, kuris gamintojas patikimesnis ir panašiai.

Spalvotų lazerinių spausdintuvų kainą yra didžiulė, o naujos kasetės ar jų pildymas taip pat nepigus malonumas. Todėl būtina apsvarstyti savo poreikius ir pasikonsultuoti su spausdintuvų kasečių pildytojais. Esant reikalui tik kartais spausdinti spalvotai geriausias variantas būtų turėti nespalvotą lazerinį spausdintuvą ir paprastą spalvota rašalinį.

 

Multifunkciniai įrenginiai suteikia daugiau funkcionalumo

Šiuo metu jie yra gerokai atpigę. Tai tas pats rašalinis arba lazerinis spausdintuvas, turintis papildomų funkcijų. Su juo galima ne tik spausdinti, bet ir kopijuoti bei skenuoti. Kartasi multifunkciniai įrenginiai turi ir fakso funkciją. Šie įrenginiai kainuoja daugiau, bet yra patogūs ir kompaktiški, jei reikia papildomų funkcijų.

 

 

 

Neoriginalių medžiagų naudojimo ypatumai

Rašalinį spausdintuvą galite įsigyti labai pigiai, dažnai jie yra duodami nemokamai su nauju kompiuteriu. Tačiau pagrindinis dalykas, kurį verta apsvarstyti – eksploatacinės išlaidos. Kasečių keitimas dažnai kainuoja tiek pat ar net daugiau nei pats spausdintuvas. Be to, spausdintuve įtaisytos kasetės dažnai būna tik pusiau pilnos, o tai reiškia, kad jums teks krapštyti pinigus naujoms kasetėms greičiau nei tikėjotės.

Kadangi originalios kasetės yra pakankamai brangios, renkantis spausdintuvą derėtų pasidomėti, yra įmanomas kasečių pildymas. Pildymas neša ne tik ekonominę naudą, bet tausojama ir gamta – kasetei pagaminti sunaudojama galybė resursų, o pildyti jas galima beveik neribotai. Pildomos būna tiek rašalinių, tiek lazerinių spausdintuvų kasetės priklausomai nuo modelio. Gamintojai dažnai keičia spausdintuvų modelius, kad būtų kuo sunkiau papildyti kasetes, uždėdami naujas mikroschemas ant kasečių ar kitokias apsaugas. Didesnį uždarbį jiems neša naujų kasečių pardavimai. Būtent todėl naujos kasetės kainuoja vos ne tiek pat kiek naujas spausdintuvas. Jei kasečių negalima papildyti, beveik visada yra galimybė pasiūlyti analogiškus jų pakaitalus, kurie kainuoja perpus pigiau.

Neoriginalių eksploatacinių medžiagų naudojimas spausdintuvuose padeda gerokai sutaupyti – ekonomija gali siekti iki 50 %. Bet prieš pradėdami naudoti trečiųjų šalių rašalo kasetes ar atiduodami pildyti kasetę, turėkite omenyje, kad jūs šiek tiek rizikuojate. Kartais spausdintuvai nenoriai priima pakaitalus: „mėto“ klaidas arba iš viso nespausdina. Kartais šios problemos pašalinamos kelių mygtukų įrenginio valdymo skydelyje paspaudimu, o kartais kasetę teka vežti atgal bendrovei, kuri ją užpildė.

Neoriginalios medžiagos kartais taip pat turi įtakos spausdinimo kokybei. Tai gali būti rimta kliūtis, jei jums reikia nepriekaištingai atrodančių dokumentų. Šie trūkumai gali atrodyti gana rimti, bet jie nublanksta prieš faktą, jog ilgalaikėje perspektyvoje neoriginalių medžiagų naudojimas jums padės sutaupyti daug pinigų.

 

Keletas bendrų patarimų prieš renkantis spausdintuvą:

  • Dokumentus spausdinti lazeriniu spausdintuvu yra pigiau nei rašaliniu. Ši taisyklė negalioja nebent specialiai verslui pritaikytiems rašaliniams spausdintuvams.
  • Nuotraukas pigiau spausdinti tokias paslaugas teikiančiose įstaigose, o ne namuose. Naudokitės internetine nuotraukų spausdinimo paslauga.
  • Jei spausdintuvas leidžia, naudokite didesnės talpos rašalo ar miltelių kasetes. Tai irgi ženkliai sumažina spausdinimo išlaidas.
  • Kad ir ką sakytų gamintojai, neoriginalios rašalo kasetės ir lazerinių aparatų kasečių pildymas milteliais labai greitai atsiperka.

 

Jaja IT specializuojasi ne tik spausdintuvų, bet ir jų eksploatacinių medžiagų pardavime, todėl visais klausimais galite drąsiai kreiptis į mus.

Mes ne tik patarsime kokį spausdintuvą pirkti, bet ir nukreipsime geriausios kainos ir kokybės santykio link.

Visos konsultacijos yra nemokamos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *