Kyla klausimų dėl būsimos Microsoft operacinės sistemos Windows 10? Štai jums keletas atsakymai.

windows 10 ka turime zinoti

Windows 8 atėjo į rinką švelniai tariant prasčiau, negu tikėjosi kūrėjai ir vartotojai. Pastaruoju metu Microsoft atstovai labai įtikinamai pranšimuose rodo, kad naujieji Windows 10 bus kažkas nuostabaus, tačiau vis tiek kyla daugybė klausimų prieš tai, kol naujiieji Windows atsidurs mūsų kietuosiuose diskuose.

 

1. Kada galėsiu atnaujinti? Ir kiek tai kainuos?

Microsoft tikisi išleisti OS kažkada 2015 m., po jos kūrėjų konferencijos balandį. Jei norite atsisiųsti ir išbandyti bandomąją Windows 10 versiją, galite užsiregistruoti Windows Insider programoje ir tai padaryti jau dabar. Windows 10 mažmeninė kaina dar neskelbiama.

2. Windows 10? O kas nutiko Windows 9?

Windows 7 suvalgė 9 🙂 Juokaujame. Microsoft nori sudaryti mums įspūdį, kad naujausias produktas bus iš esmės kitoks, nei jo pirmtakai. Taigi sąmoningai praleidžia versijos numerį, kad atsiribotų nuo senesnių Windows versijų ir parodytų tai.

windows 10 visiems irenginiams

Windows 10 veiks visuose įrenginiuose

 

3. Aš turiu stalinį kompiuterį ir planšetinį. Kaip tai veiks?

Windows 10 bus skirta ne tik asmeniniams kompiuteriams. Operacinė sistema veiks visuose įrenginiuose nuo stalinių kompiuterių iki išmaniųjų telefonų, o vartotojo sąsaja skirsis atitinkamai nuo įrenginio.

windows 10 programeles

Windows 10 viso ekrano programėlės (apps) nuo šiol bus mums įprastesnės išvaizdos (windowed mode)

 

4. Kaip dėl programėlių (apps)?

Programėlės veiks visuose įrenginiuose taip pat, nors Microsoft dar nepaaiškino kaip tai bus įgyvendinta. Neaišku, ar nusipirkus vieną programėlę iš Windows Parduotuvės (Windows Store) ji veiks visuose įrenginiuose. Kūrėjai turėtų sukurti universalias programėles, kurios prisitaikytų prie konkretaus įrenginio pagal jo ekrano dydį ir galimybes.5. Dabartinės programėlės per visą ekraną yra tikra kančia. Ar jos vis dar išliks?

Anos, liečiamiems ekranams pritaikytos programėlės, atsirado kartu su Windows 8 ir buvo vadinamos Metro arba Moderniąja sąsaja. Naujuosiuos Windows 10 šios pilno ekrano programėlės bus pasirenkamos. Pavyzdžiui, jūs naudojatės įrenginiu 2 viename (kaip kad planšetinis kompiuteris su prijungiama klaviatūra). Taigi kol klaviatūra prijungta – jūs naudositės sistema, kaip įprastu staliniu kompiuteriu, o vos tik atjungus klaviatūrą jums atsiras galimybė mėgautis lietimui pritaikytos operacinės sistemos  išvaizda ir galimybėmis.

6. Man patiko Moderniosios programėlės ir aš kelias jų nusipirkau. Ar vis dar galėsiu jomis naudotis?

Dar anksti spręsti, kaip Windows 8 programėlių kūrėjai susidoros su pokyčiais, bet Microsoft atstovai parodė kelias savo „moderniąsias“ pilno ekrano programėles, kurios veikia kaip įprastos programėlės (windowed mode).

windows 10 start mygtukas

Kas buvo sena, atgimsta naujai – Windows 10 Start mygtukas

 

7. Kaip dėl Start Meniu mygtuko?

Jei jūs labai nemėgote Windows 8 Start mygtuko, kuris pasirodo per visą ekraną, tai jums labai pasisekė. Naujasis Start meniu mygtukas gryžta į senuosius laikus: vėl sėdi apatiniame kairiąjame kampe ir paspaudus rodo nuorodų į programas stulpelį. O jei jūs vis dėl to mėgote Windows 8 Start mygtuką, tai ir jūs neliksite nuskriausti: naujasis meniu tebeturės „gyvųjų plytelių“ (Live Tiles) funkcionalumą ir bus lengvai keičiamas.

Su Windows 10 prireiks didesnių ekranų

Su Windows 10 prireiks didesnių ekranų

 8. Programos langų išdėstymas. Kokios naujovės?

Windows 10 gerokai patobulino Snap – funkciją, kuri leidžia greitai išsidėlioti programėles ekrane, o su nauju kvadrantiniu išdėstymu leis suskirstyti jūsų ekraną į keturias dalis. Taip pat įgyvendinta funkcija, kuri leis naudotis keliais darbalaukiais, taigi galėsite naudotis savo darbinėmis programomis, o kai viršininkas išeis – įsijungti Facebook kitame darbalaukyje :). Taip pat patobulinta ir vykdomų programų peržiūra (task view, įjungiama su Alt+Tab arba naujuoju darbalaukio mygtuku). Nuo šiol patogiai galėsite peržiūrėti atidarytas programas, failus, naudojamus darbalaukius.9. Ar Windows 10 veiks mano kompiuteryje?

Dar anksti kalbėti apie Windows 10 techninius reikalavimus. Windows 8.1 64-bit kai kuriuose senesniuose kompiuteriuose veikė sparčiau nei Windows 7, o naujesniuose tuo labiau. Apsidraudžiant galima teigti, kad jeigu pirksite naujesnį įrenginį artimiausiu metu – Windows 10 tikrai turėtų veikti. O kad būtumėte visiškai tikri, galite jau dabar prisijungti prie Windows Insider programos ir išbandyti Windows 10 savo kompiuteryje jau dabar.


Žemiau pateikiame Joe Belfiore video, kuriame jis supažindina su Windows 10 naujovėmis.

Informacijos šaltinis ir nuotraukos: cnet.com ir Microsoft.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *